Vstup a chodba – rady a tipy

Vstupní dveře

Vchodovými dveřmi k nám přichází až 90% energie. Dveře by tedy měly být plně funkční s promazanými panty a klikou, aby byla zajištěna jejich plynulá funkčnost. Můžeme je také nějak hezky ozdobit, položit na zem rohožku (nejlépe do červena) a nezapomeňte přidat jmenovku. Nad vchodové dveře se může pověsit zvonkohra, která váš očistí svým zvukem kdykoliv, když přijdete domů.

V chodbě za dveřmi by měl být pořádek, čistota a nejlépe dostatek světla.

Botník a věšák

Boty v botníky by měly být hezky srovnané. Neměl by se u dveří válet např. pytel s odpadky, které čekají na vynesení a podobné věci, které brání volnému průchodu energie čchi. Vestavěné skříně v chodbě by se neměly přeplňovat zbytečnými věcmi, takže doporučuji čas od času vzít plastový pytel a všechno hezky vytřídit. Takže nejen udržovat pořádek, aby byl vidět na první pohled, ale zároveň udržovat pořádek ve skříních uvnitř.

Na věšáku by nemělo být mnoho bund a kabátů, ale pouze pár kusů, které aktuálně nosíme.

Všeobecně platí, že chodba by neměla být přeplněna nábytkem a věcmi, aby mohla energie plynule proudit do celého bytu či domu. Rovněž by jsme neměli v chodbě o nic zakopávat a prostě udržovat pořádek, což ostatně platí v celém učení Feng-šuej.

Jiří Tůma

9 listopadu, 2019

Napsat komentář