Obývací pokoj – rady a tipy

Ideální obývací pokoj je umístěn ve středu celého domu či bytu. Je také zároveň srdcem celé rodiny. Je to místnost, kde se všichni scházejí, aby si mohli povídat, odpočívat nebo si hrát. Celý prostor by měl na první pohled ,,žít“.

Sedací souprava či křesla by měly být umístěny tak, aby jste vždy viděli kdo vchází do místnosti. Konferenční stolek je ideální ze dřeva místo skleněného a zároveň by neměl mít ostré rohy.

Ve středu místnosti je dobré nechat volný prostor, avšak nějaká vkusná drobnost neuškodí. Já osobně mám dobré zkušenosti se zavěšením zvonkohry právě doprostřed místnosti na strop.

Obsah skříněk a polic by měl být opět srovnaný a nepotřebné věci je lepší vytřídit.

Vyvarujte se obrazů a dekorací, které na vás působí negativně. Mohou to být nevkusně namalované obrázky, ke kterým nemáte žádný vztah či dekorace darované od vašich přátel či příbuzných. Takové předměty prostě vyhoďte nebo darujte. Naopak je vhodné do obývacího pokoje umístit fotografie rodiny a jiné obrázky zachycující vaše šťastné okamžiky. Nepřeplňujte ale místnost za každou cenu všemi dekoracemi a nábytkem.

Zároveň do místnosti nedávejte kaktusy či některé palmy, jejichž ostré a špičaté rohy vysílají negativní energii. Vybírejte rostliny, které mají hezky zaoblené listy.

K televizi a jiným druhům elektroniky umístěte neopracovaný křišťál, který má schopnost dobře pohlcovat negativní energii.

Velmi zajímavým tipem do obývacího pokoje je zrcadlo. Díky němu se totiž dostane do místnosti dostatek světla a prosvětlí temné kouty. Zrcadlo může místnost rovněž opticky zvětšit. Nedávejte ho však proti dveřím, aby neodráželo čchi z místnosti ven.

Jiří Tůma

9 listopadu, 2019

Napsat komentář