Ložnice – rady a tipy

Ložnice je jedna z nejdůležitějších místností v celém bytě či domě. Je to místo, kam chodíme odpočívat a relaxovat. Je to také místnost pro lásku a vztahy. Světlo v místnosti by mělo být spíše rozptýlené a tlumené. Ideálně by zde mělo být co nejméně věcí, které by rušily náš spánek. Bohatě postačí postel, noční stolky a šatní skříně. Nezapomeňte, že ložnice není skladiště!

Do ložnice zásadně nepatří například počítač, mobilní telefon, televize, cvičební stroje a jiné pomůcky, nebo koš na špinavé prádlo. Jednoduše vyhodit z ložnice věci, které by nás nějakým způsobem rušily. Stejně tak bychom měli udržovat pořádek v šatních skříních. Pravidelně třídit a vyhazovat nenošené kusy oblečení.

Postel

Co se týká postele, to je ta nejdůležitější část ložnice. Měla by být dostatečně široká (alespoň 190 cm), pohodlná, pevná, nerozvrzaná a opřená nejlépe čelem o plnou zeď, za kterou se nenachází odpadní trubky a podobně. Čelo postele je dobré mít vcelku a bez ostrých hran. Z postele je dobré vidět na dveře, aby nevnikal pocit nebezpečí. Stejně tak neumisťovat postel pod okno. Matrace je ideální mít vcelku než oddělené. Oddělené matrace symbolizují rozchod. Stejně tak bychom si měli dávat pozor na úložný prostor pod postelí. Pokud je vám líto ho nechávat prázdný, skladujte v něm pouze čisté ložní prádlo nebo ručníky. Rozhodně pod postel neukládejte například šanony se smlouvami, účtenky, nářadí a podobně. Všechny tyto věci negativně ovlivňují kvalitu našeho spánku.

A nakonec je i dobré experimentovat s barvami ložního prádla. Červená barva podporuje vášeň, růžová romantiku a lásku, zelená je zase pro zdraví a léčení.

Jiří Tůma

9 listopadu, 2019

Napsat komentář