Individuální přístup

Ke každému klientovi vždy přistupuji individuálně, jelikož každý člověk je dokonalý originál. Každý má své potřeby, svá přání a své představy o tom, jak by měla jeho dokonalá masáž vypadat. Na kurzech se však masér setkává s určitými zásadami, se kterými po letech zkušeností tak docela nesouhlasím. Možná se teď trochu dotknu kontroverzního tématu, ale mám prostě potřebu to napsat.

Chceš mluvit?
Tak si klidně povídej. Nikde není napsáno, že masáž musí probíhat v naprosté tichosti. Během masáže se uvolňují nejen fyzické, ale také psychické blokace. Tak proč se masérovi nesvěřit i se svým trápením. Na druhou stranu když vidím, že si někdo nechce povídat, nikdy ho do mluvení nenutím.

Nemusíš chodit na masáž pravidelně jen proto, že ti to masér řekl.
Nikdy nikoho nenutím, aby se hned třeba za další měsíc znovu objednal. Preferuji zásadu, že až budeš potřebovat masáž, tak se ozvi a nějaký termín vymyslíme.

Trápí tě bolavá chodidla i během těhotenství?
Ano, nikdy bych těhotným ženám nedělal reflexní masáž na chodidlech na konkrétních bodech, které se týkají ženských reprodukčních orgánů a souvisí tak přímo s těhotenstvím. Ale neznamená to, že si v těhotenství nemůžeš dopřát relaxační a jemnou masáž chodidel, která nemůže nijak tobě ani miminku ublížit.

Nikdy se nemasíruje vnitřní strana stehen.
Ale proč? Vnitřní strana stehen je normální součást nohou stejně jako vnější strana. Jsou na ní také svaly a také potřebují namasírovat. Pokud tě bolí nohy, nemám problém promasírovat veškeré svaly na nich.

Jiří Tůma

16 října, 2021

Napsat komentář