Harmonizace zvukem tibetských mís

Harmonizace zvukem je jeden ze způsobů, jak uvolnit a vyladit tělo i mysl a tím aktivovat samoléčící procesy. K harmonizaci využívám všechny své tibetské mísy, aby byla k dispozici co nejširší škála harmonických tónů. Vždy se však jedná o intuitivní práci se zvukem, takže každá seance může vypadat jinak.

Tato služba je určená jak pro jednotlivce tak i pro skupiny. Mohu přijet až k vám domů, v létě na zahradu nebo do přírody či do jakýchkoliv jiných prostor kam si mne pozvete. Rád přijedu také na vaše akce, kde budou mít lidé zájem o podobnou službu. Krásné je také spojení s jógou, meditací či jiným cvičením, které propojuje mysl a tělo.

Po domluvě mohu také individuální prostor zajistit ve vašem městě. Tento krátkodobý pronájem je však hrazen klientem.

Cena za tuto službu je individuální.

Skupinová harmonizace zvukem tibetských mís

Jaké nástroje používám při harmonizaci

Tibetské mísy

Tibetská mísa je kovová nádoba ručně tepaná nebo strojově vysoustružena. Zvuk se vytváří kroužením nebo jemným klepnutím na její hranu speciální paličkou. Podle pověsti se tradiční tepané mísy vyráběly ze sedmi kovů – zlato, stříbro, rtuť, měď, železo, cín a olovo. Každý kov přitom představuje astrologické působení jedné planety. Zlato symbolizuje Slunce, stříbro Měsíc, rtuť Merkur, měď Venuši, železo Mars, cín Jupiter a olovo Saturn.

Avšak studie, které se zabývaly složením starožitných tibetských mís ukázaly, že se nejedná o 7 kovů, nýbrž o směs mědi a cínu (77:23), tedy tzv. zvonovina. Ta je samozřejmě mnohem vhodnější na výrobu rezonančních nástrojů jako jsou gongy, činely nebo právě tibetské mísy. Kde je však pravda, to nevím :-).

Strojově vyráběny tibetské mísy jsou z mosazi, avšak nevytvářejí tak kvalitní a léčebný zvuk, jako mísy ručně tepané.

Tibetských mís existuje celá řada, avšak z Tibetu jich pochází jen velmi málo. Většina ručně tepaných mís je dnes vyráběna v Indii a Nepálu.

Gong

Gong je obdoba tibetské mísy, tedy je také vytvořený ze slitiny kovů, ale pouze ve tvaru kruhového plochého disku. Gong byl po tisíciletí čínským nástrojem. V západním světě se gong používá mimo jiné v bicí sekci symfonického orchestru.

Tibetský zvon

Tibetské zvony sloužily již odpradávna tibeťanům v chrámech jako obřadní nástroje. Podle tradice jejich zvuk zahání zlé duchy, démony a jiné zlé síly. Tibetské zvony se využívají nejen jako rituální nástroj, ale také jako terapeutická pomůcka. Podobně jako tibetské mísy mají totiž tzv. biorezonanční zvuk, který ovlivňuje člověka na fyzické i psychické úrovni.

Zvonečky ,,Tingsha“

Zvonečky Tingsha jsou vyrobeny z podobné slitiny kovů, jako tibetské mísy. Mají proto stejné relaxační, harmonizující a očistné účinky. Jejich frekvence je však vyšší než u tibetské mísy, proto je lepší je používat jemně a s citem.

Zvonečky připomínají dva malé činely spojené koženým páskem a zvuk vydávají úderem o sebe.

Zvonkohra Koshi

Zvonkohry Koshi jsou ručně vyráběné z bambusové dýhy vyvinuté ve francouzských Pyrenejích. Uvnitř svého těla mají 8 precizně vyladěných kovových tyčinek s bohatou rezonancí. Zvonkohra Koshi je vyráběna ve čtyřech provedeních, které rezonují se čtyřmi elementy – Země, Voda, Oheň a Vzduch. Každá ze zvonkoher má tedy své specifické ladění.

Říjen 22, 2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *